Miasto

Program Senior+ realizowany w Myślenicach

Briefing prasowy - senior+

Dziś popołudniu przed powstającym ośrodkiem Caritas odbył się briefing prasowy z udziałem wicepremier Beaty Szydło oraz burmistrza Jarosława Szlachetki.

Tematem krótkiego spotkania była realizacja programu Senior+ w naszym mieście, a konkretnie budowa Stacji Opieki Caritas, przy której będzie też funkcjonował Dzienny Dom Seniora. Wicepremier Beata Szydło miała możliwość zobaczyć efekty pracy oraz porozmawiać z przedstawicielem Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz inżynierem odpowiedzialnym za budowę tego budynku.

Od lewej: Przedstawiciel Caritas, Wicepremier, Burmistrz i Inżynier budowy

Warto przypomnieć, że jest to przedsięwzięcie, na które nasza Gmina otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 300 tys. zł. Dzienny Dom Seniora ma być ukończony na jesień tego roku.

Więcej szczegółów na temat budowy Dziennego Domu Seniora

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.