Styl życia

Koncert Wielkanocny Scholi „Gloria”

Trudno już wyobrazić sobie okres wielkanocny w Kościele św. Brata Alberta w Myślenicach bez wiosennego Koncertu Uwielbienia na cześć jednej z podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej. I w tym roku dziecięco-młodzieżowa grupa muzyczna nie zawiodła, przygotowując dla swoich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich parafian to wydarzenie, by ze śpiewem na ustach wspólnie wychwalać naszego Pana i Zbawiciela.

Schola „Gloria” zorganizowała Koncert Wielkanocny pt. „Oto nasz Bóg”. Było to już trzynaste spotkanie muzyczne zainicjowane przez jej opiekunów i uczestników oraz cyklicznie aranżowane od stycznia 2013 roku, kiedy to po raz pierwszy rozbrzmiał w murach naszego kościoła Koncert Kolęd i Pastorałek.

Myśl tegorocznego zimowego spotkania przy Żłóbku znalazła swoją kontynuację przy zgłębianiu tajemnicy Pustego Grobu: Bóg, który zstępuje z nieba i przychodzi do człowieka, aby go zbawić. Ponad 2000 lat temu Pan Jezus stał się jednym z nas. Nie jest kimś obcym; On jest z nami, jest wśród nas, jest w nas.

„Oto nasz Bóg”:

          – urodzony w ubogiej stajence,

          – nauczający z mocą,

– przebaczający grzechy,

          – uzdrawiający z chorób i cierpienia.

„Oto nasz Bóg”, który z miłości do człowieka:

          – pozostawia Siebie w kruszynie chleba,

          – cierpi w Ogrodzie Oliwnym,

          – zostaje wzgardzony i odepchnięty,

          – przyjmuje krzyż i na nim umiera dla zbawienia całego świata.

„Oto nasz Bóg”:

          – który zmartwychwstaje, wstępuje do Nieba i zasiada po prawicy Ojca,

– który zwycięża śmierć i szatana,

          – który daje nam nadzieję na życie wieczne.

„Oto nasz Bóg”!

Schola, zapraszając do kontemplacji tych prawd wiary, zaprezentowała utwory wspominające mękę Jezusa Chrystusa, ale koncentrujące się głównie na Jego zmartwychwstaniu oraz zwycięstwie nad śmiercią i szatanem. Z tego względu owego niedzielnego popołudnia rozbrzmiały następujące pieśni:

 1. Oto Pan
 2. Psalm 148
 3. Jezus zwyciężył
 4. Wesel się, Panno Maryjo
 5. Zwycięzca śmierci
 6. Do Nieba
 7. Przed Twoim Obliczem, Panie mój
 8. Hosanna!
 9. Zmartwychwstały Pan
 10. Przed Tronem Twym
 11. Jezus (Święty, Namaszczony Pan)
 12. Chcę wywyższać Imię Twe
 13. Zmartwychwstał Pan
 14. Na drugi brzeg
 15. Oto nasz Bóg (Pieśń wybawionych)

Najmłodszej grupie muzycznej towarzyszyli instrumentaliści:

Magdalena Paszkowska – gitara akustyczna,

Gabriela Paszkowska – ukulele, cajón,

Łukasz Kudłacz – gitara klasyczna.


Korzystając z okazji, ze względu na charakter tego dnia, organizatorzy złożyli najszczersze życzenia wszystkim Mamom: dużo radości, jeszcze więcej cierpliwości, miłości na co dzień i siły, by sprostać wszelkim przeciwnościom. Podziękowali również za troskę, opiekę, za miłość, którą ich otaczają i za to, że zawsze są blisko.

~ * ~ * ~ * ~

Obecnie trwają prace nad pierwszą płytą scholi, która zawiera ulubione przez wszystkich kolędy oraz pastorałki. Materiał został nagrany w październiku i listopadzie zeszłego roku, jednak ze względu na problemy produkcyjne trzeba było przesunąć datę premiery albumu. Ufamy, że w tym roku już na święta Bożego Narodzenia płyta będzie gotowa, by mogła trafić do Państwa domów.

Źródło: Łukasz Kudłacz

 

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!