Sport

3 miejsce Krzysztofa Szpakiewicza na Mistrzostwach Polski Juniorów w Sumo

W miniony weekend Jakub Miska i Krzysztof Szpakiewicz reprezentowali KS Dalin na Mistrzostwach Polski Juniorów w Sumo w Zamościu.

W zawodach uczestniczyło 98 zawodników z 21 klubów z całej Polski. KS Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz i  Jakub Miska . Krzysztof walczył w kategorii wagowej do 60kg i zajął  3 miejsce. W pierwszych dwóch walkach wygrał  z zawodnikami klubów UKS Master Łódź – Emilianem Jóźwiakiem oraz ULKS Guliwer Kielce – Filipem Prędotką. W trzeciej walce, o wejście do finału  zmierzył się z Mateuszem Pieszakiem , z którym rywalizuje o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Niestety walkę przegrał i pozostał mu  pojedynek o brązowy medal z Łukaszem Lewuszem  z Zamościa odnoszącym sukcesy w zapasach. Po zaciętej walce Krzysiek  wygrał, zajmując trzecie miejsce.  Jakub Miska nie zmieścił się w limicie wagi do 70 kg i walczył w wyższej kategorii do 80 kg.  Spisał się dobrze zajmując siódme miejsce. Swoją pierwszą walkę  stoczył z wysoko notowanym zawodnikiem sumo Piotrem Krajewskim z Krotoszyna. Pojedynek zakończył zwycięsko. Kolejne walki niestety przegrał.  Pierwszą z nich stoczył z zawodnikiem trenującym również judo który zaskoczył go swoją nietypową techniką walki. Był to Filip Kubiak z Poznania, późniejszy srebrny medalista Mistrzostw.  W repasażach przegrał z Dawidem Mądro z Lubziny.

Pomimo niezłych wyników odczuwamy pewien niedosyt, ponieważ w kategorii wagowej do 60 kg Krzysztof zajmuje obecnie egzekwo drugie miejsce wspólnie z Mateuszem Pieszakiem z Kobylina i o awansie do reprezentacji na ME zadecyduje Zarząd Polskiego Związku Sumo. Kuba również zaprzepaścił dużą szansę na medal po wygranej walce i wyeliminowaniu jednego z faworytów zawodów Piotra Krajewskiego. O  klasie rywala świadczy wynik osiągnięty w kategorii Open. Krajewski zajął tam wysokie siódme miejsce w gronie 29 zawodników.

Naszym zawodnikom pozostał jeszcze jeden start przed przerwą wakacyjną. Będą to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach styl klasyczny, które odbędą się w dniach 5-6 lipca w Raciborzu.

źródło: Ryszard Szpakiewicz KS Dalin