Sport

Speed-ball. Przywieźli 7 medali z ogólnopolskich zawodów

W miniony weekend w Krakowie rozegrano II Ogólnopolskie Zawody Speed-Ball o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Zawodnicy z naszego regionu startujący w dwóch konkurencjach przewieźli łącznie 7 medali.

W turnieju wystartowało około 50 zawodników z różnych stron Polski.  Zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodniczek i zawodników.

Stowarzyszenie Sportownia wystawiło 10 zawodników z Gminy Myślenice oraz  4 zawodników z Gminy Dobczyce. Łącznie czternastoosobowa reprezentacja wywalczyła 7 medali (3 złota, 2 srebra oraz 2 brązy).

Na podium stanęli:

– Wiktoria Murzyn (Speed-ball Myślenice)  – złoto w super solo OPEN

– Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) – złoto w super solo U14

– Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) – złoto w grze singlowej U14

– Błażej Płachno (Speed-ball Dobczyce) – srebro w super-solo U14

– Zbigniew Bizoń  (Speed-ball Myślenice) – srebro w super – solo OPEN

– Tomasz Bizoń  (Speed-ball Myślenice) – brąz w super – solo OPEN

– Jakub Janczak  (Speed-ball Poręba) – brąz w super – solo U14

Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich podopiecznych. Wszyscy ciężko pracowali, gdyż w okresie wakacyjnym trenujemy średnio cztery razy w tygodniu. Te zawody to przedsmak  najważniejszej imprezy jaką są Mistrzostwa Polski zaplanowane na początek września. Nie składamy broni. Trenujemy by za miesiąc walczyć o najwyższe lokaty – podkreśla Zbigniew Bizoń, trener grup działających przy stowarzyszeniu.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 5 lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Organizatorem imprezy była Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju.

źródło: Stowarzyszenie Sportownia

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!