Miasto

Otwarte Strefy Aktywności będą w naszej gminie

OSA_poręba-1
OSA Poręba

Burmistrz Jarosław Szlachetka podpisał umowę na budowę Otwartych Stref Aktywności na terenie Gminy Myślenice.

Firma Kora Jamer i Wspólnicy wybuduje Otwarte Strefy Aktywności w Krzyszkowicach, Porębie, Zasani i Zawadzie.

Gmina na ten cel otrzymała dofinansowanie w wysokości 174 100 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności 2019.

Całkowity koszt powstania czterech Otwartych Stref Aktywności pochłonie 389 709,65 zł.

Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Zawadzie, Krzyszkowicach, Zasani i Porębie. Cieszę się, że aż cztery takie obiekty zostaną wybudowane w naszej gminie dzięki decyzjom ministra Witolda Bańki i wsparciu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach zakresu prac budowlanych powstaną elementy siłowni plenerowych i placów zabaw, a wykonawca ma także uporządkować teren poprzez wyrównanie podłoża i budowę małej architektury w postaci ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery, czy nasadzenia zieleni. Wszystkie place zabaw będą ogrodzone – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Poniżej graficzne plany OSA

źródło: myslenice.pl

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.