Miasto

Wypadki drogowe oraz powalone drzewa po wczorajszym deszczu i silnym wietrze

Wczoraj w godzinach popołudniowych strażacy likwidowali 5 zdarzeń związanych z opadami deszczu, podmuchami silnego wiatru oraz niezachowaniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 15.19 o zderzeniu czołowym autobusu z samochodem osobowym na drodze wojewódzkiej w miejscowości Harbutowice. Odebrało go Stanowisko Kierowania PSP w Suchej Beskidzkiej i zadysponowało zastępy strażaków z powiatu suskiego. W trakcie kolejnych zgłoszeń potwierdzono lokalizację na terenie powiatu myślenickiego i dysponowano dalsze zastępy z naszego powiatu. Na miejscu zdarzenia poszkodowanych zostało 6 osób w tym dwoje dzieci, którym medycznych czynności ratunkowych udzielali ratownicy ZRM. Pojazdy znajdowały się na drodze blokując przejazd w obu kierunkach. Działania polegały na pomocy ratownikom medycznym w transporcie poszkodowanych do ZRM i LPR. Wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca LPR na drodze wojewódzkiej nr 956. Przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto skutki zdarzenia z jezdni w celu przywrócenia przejazdu.
Dwa miejscowe zagrożenia miały miejsce w miejscowości Bysina – w pierwszym przypadku były to konary drzew powalone na drogę powiatową, a w drugim drzewo pochylone na linię energetyczną. Usunięto zagrożenia wykorzystując między innymi strażacki podnośnik hydrauliczny SH-25.

Kolejny wypadek miał miejsce w Myślenicach na odcinku drogi ekspresowej S7. Samochód osobowy uderzył w betonową ścianę. Uszkodzony pojazd blokował pas ruchu w kierunku Zakopanego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, opatrzona i przewieziona do szpitala przez ratowników ZRM. Zabezpieczono miejsce wypadku, poddano sorpcji płyny eksploatacyjne oraz usunięto rozbite elementy pojazdu z jezdni.

Zgłoszenie o godzinie 18.10 dotyczyło kolizji na drodze krajowej nr 7 w Głogoczowie. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Strażacy OSP Głogoczów i JRG Myślenice zabezpieczyli miejsce oraz usunęli skutki tego zdarzenia z jezdni. Uszkodzone samochody zabrała służba Pomocy drogowej.


Zgłoszenia wpływające pomiędzy godziną 15.19, a 18.10 spowodowały zaangażowanie w działania wszystkich sił JRG Myślenice oraz jednostek OSP z miejscowości, w których miały miejsce. Zastępy PSP działające w jednym miejscu były przedysponowywane do kolejnych zaistniałych zdarzeń.

 

źródło: mł. bryg. Roman Ajchler

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.