Miasto

Bilans niedzielnych wypadków

W zeszłą niedzielę w naszym regionie doszło do kilku wypadków drogowych.

Niedzielny poranek strażacy rozpoczęli od uczestnictwa w trzech zdarzeniach drogowych w Myślenicach na „Zakopiance”. O godzinie 7.54 pierwsze zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z barierą ochronną. Poszkodowana została jedna osoba. Przeprowadzono sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz przemieszczono pojazd na pobocze. Ranny został opatrzony przez ZRM. Kolejne zgłoszenie odebrał dyżurny SKKP PSP o godzinie 8.17 i ponownie było to uderzenie samochodu osobowego w bariery ochronne. Uszkodzony pojazd blokował przejazd jednym pasem w kierunku Krakowa. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz usunęli skutki zdarzenia z drogi ekspresowej. Pół godziny później znowu dzwonki alarmowe i wyjazd do wypadku gdzie po raz kolejny samochód osobowy uderzył w bariery już na odcinku drogi krajowej. W wyniku zderzenia poszkodowane zostało dziecko (12 lat ogólne obrażenia). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dziecku, przeprowadzili sorbcję rozlanych płynów eksploatacyjnych, usunęli rozbite elementy pojazdu z jezdni. 

O godzinie 16.30 doszło do zderzenia czołowo – bocznego dwóch samochodów osobowych w Biertowicach na drodze wojewódzkiej nr 956, pojazdy blokowały przejazd drogą w kierunku Sułkowic. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Strażacy przeprowadzili w ramach KPP badanie urazowe, wsparcie psychiczne, a następnie przekazali rannych ZRM. Do likwidacji płynów eksploatacyjnych użyto sorbentu Diatomit. Uszkodzone samochody zostały przemieszczone poza drogę wojewódzką. 

Na zakończenie dnia ok. 23.23 doszło do groźnie wyglądającego wypadku w Głogoczowie na drodze krajowej nr 7. Stwierdzono dachowanie samochodu osobowego. Jedna osoba została poszkodowana. Pojazd blokował jeden pas ruchu w kierunku Zakopanego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono KPP osobie poszkodowanej. Po czynnościach operacyjnych Policji postawiono pojazd na koła, przemieszczono na pobocze, poddano sorbcji rozlane płyny eksploatacyjne oraz usunięto pozostałe rozbite części stwarzające zagrożenie na drodze. 

źródło: mł. bryg. Roman Ajchler

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.