Miasto

Groźny wypadek na Zakopiance

Dziś tuż przed godziną 8.00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 7 na wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Jedna osoba została poszkodowana.

O godzinie 7.55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 7 w Myślenicach (wiadukt nad ul. Piłsudskiego) – uderzenie w bariery ochronne. Zastępy strażaków z JRG Myślenice po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdziły rozbite trzy samochody i jedną osobę poszkodowaną wymagającą hospitalizacji.
 
Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (zamknięcie drogi na czas prowadzonych działań – pas jezdni w kierunku Krakowa), udzieleniu KPP poszkodowanemu do czasu przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przeprowadzono sorbcję płynów eksploatacyjnych, usunięto pojazdy oraz rozbite części z jezdni w celu pełnego przywrócenia jej do ruchu kołowego. W tym momencie akcja została zakończona, zastępy wracają do koszar.
 

źródło: PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!