Sport

Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach – trwają zapisy

11 listopada 2019 o 11:11 wystartuje II edycja Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”. Zachęcamy do zapisów na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

Narodowy Bieg Stulecia to świetna okazja do uczczenia kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sportowym akcentem. 11 listopada dokładnie o 11:11 wystartuje bieg na 10 kilometrów, który prowadzić będzie atrakcyjną trasą z Zarabia w stronę centrum miasta, obok Muzeum Niepodległości, przez Rynek i z powrotem w stronę rekreacyjnej dzielnicy miasta z metą pod halą widowiskowo-sportową. Serdecznie zapraszam do rejestracji na stronie biegstulecia.myslenice.pl – powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Narodowy Bieg Stulecia Odzyskania przez Polskę niepodległości „Od Bałtyku do Tatr” to pięcioletni projekt upamiętniający setną rocznicę wolnej Polski. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal z logotypem biegu stulecia, czyli biegnącym ludzikiem z flagą Polski. Pierwszych pięćdziesięciu biegaczy, który zarejestruje się na stronie za pakiet startowy zapłaci 39 zł, natomiast kolejni poniosą koszt startu w wysokości 49 zł. Zapisy trwać będą do 15 października 2019.

Dla pierwszych trzech zawodników w kategorii kobiet oraz mężczyzn przewidziano nagrody rzeczowe oraz Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki.

Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „od Bałtyku do Tatr” – Myślenice 2019

Data: 11.11.2019

Godzina: 11:11

Miejsce: Myślenice, start i meta – Hala widowiskowo-sportowa na Zarabiu

Atestowana z pierwszej edycji przejdzie małą zmianę z uwagi na remont ulic Gałczyńskiego i Bema. Szczegółową trasę podamy na początku listopada, jednak zmiany w porównaniu z ubiegłoroczną trasą będą nieznaczne. Trasa prowadziła wówczas ulicami Zdrojową, Piłsudskiego w stronę rynku, Żeromskiego, Kasprowicza, następnie Sienkiewicza w dół obok budynku Muzeum Niepodległości, na rynek ulicą Sobieskiego, następnie Klakurki, obok Pomnika Niepodległości na płycie Rynku, ulicą Kościuszki, Niepodległości, Daszyńskiego, Galla Anonima i z powrotem na Zarabie ulicą Piłsudskiego, a na koniec rundka ulicą Parkową i meta przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zdrojowej 9.

Zapisy do 15.10.2019 na stronie www.biegstulecia.myslenice.pl

Pomiar czasu przeprowadzi firma Chronotex

Pakiet startowy dla pierwszych 50 uczestników: 39 zł – koszulka techniczna, numer startowy, medal
Pozostali 49 zł – koszulka techniczna, numer startowy, medal

źródło: myslenice.pl

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!