Kultura

Od października wystartuje Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży

9 września rozpoczną się zapisy do Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży.

Od 9  do 25 września 2019 r. będą trwały zapisy do Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem projektu, realizowanego w ramach 3. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie – Filia w Myślenicach.

Cele Uniwersytetu: odkrywanie talentów, inspirowanie i rozwijanie ich oraz zapobieganie uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, poprzez rozbudzanie pasji, wykorzystywanie naturalnych predyspozycji, inicjowanie ciekawych kontaktów społecznych.

W planach od października 2019 r. do czerwca 2020 r. odbędzie się w sumie ok. 300 warsztatów – m.in. matematycznych, przyrodniczych, historycznych, literackich, artystycznych, szachowych, z zakresu robotyki, origami i programowania.

Zajęcia będą prowadzone w czterech grupach wiekowych (6-8 lat, 8-10 lat, 10-13 lat oraz 13-16 lat), każda po 60 osób. Dodatkowo zorganizowany zostanie szereg spotkań specjalnych – z pisarzami, artystami, naukowcami, sportowcami – w większości ogólnodostępnych.

Kto może zostać studentem Myślenickiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży?

Do zapisów zachęcamy dzieci urodzone pomiędzy 1.01.2003 r. a 31.12.2013 r., mieszkające na terenie powiatu myślenickiego, pragnące rozwijać swoje zainteresowania i talenty. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, organizatorzy przewidują przeprowadzanie wstępnej rekrutacji.

Uniwersytet daje ogromne możliwości – w postaci inspiracji, spotkań, wiedzy czy umiejętności, jakie nabędą uczestnicy. Jednak fundamentem każdego sukcesu jest solidna praca, dlatego warto mieć świadomość, że zapisanie na Uniwersytet to też pewne zobowiązanie – chociażby do systematycznego uczestnictwa w zajęciach.

Szczegółowe informacje o zajęciach i zapisach są dostępne na stronie Biblioteki Pedagogicznej (www.pedagogicznamyslenice.pl) oraz na fanpage’u Uniwersytetu (facebook/ Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży).

Myślenicki Uniwersytet Dzieci i Młodzieży poszukuje ponadto wolontariuszy do pomocy w realizacji zadania – szczegóły w wydarzeniu na facebooku Wolontariat w Myślenickim Uniwersytecie Dzieci i Młodzieży

źródło: myslenice.pl

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.