Sport

Speed-ball: 12 medali dla naszych na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Chełmie rozegrano IV Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy z naszego regionu przywieźli 12 medali.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z różnych stron Polski, którzy zostali wyłonieni w lokalnych kwalifikacjach. Stawką w grze był nie tylko mistrzowski tytuł i miejsca na podium, ale również wejście do kadry narodowej i reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata.

Zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z w 4 grupach wiekowych.

Piętnastoosobowa grupa zawodników trenująca przy Stowarzyszeniu Sportownia wywalczyła 12 medali (4 złote, 6 srebrnych oraz 2 brązy).

Na podium triumfowali:

– Wojciech Malina – złoto w super solo U10

– Wojciech Malina – srebro w grze singlowej U10

– Marcelina Ryś – złoto w super solo U14

– Marcelina Ryś – złoto w grze singlowej U14

– Jakub Janczak – srebro w super-solo U14

– Błażej Płachno – brąz w super-solo U14

– Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej U18

– Wiktoria Murzyn (- srebro w super-solo U18

– Wiktoria Murzyn – srebro w super-solo Open

– Adam Urbaniak) – brąz w grze singlowej U18

– Zbigniew Bizoń – złoto w super – solo w  turnieju OPEN

– Zbigniew Bizoń – srebro w grze singlowej w turnieju OPEN

Najwięcej emocji towarzyszyło meczom w turniejach Open. Zbigniew Bizoń oraz Wiktoria Murzyn wywalczyli kwalifikację do udziału w XXXI Mistrzostw Świata w Speed-ballu, które odbędą się końcem października we Francji. Po raz pierwszy w kadrze narodowej znalazła się dwójka zawodników z ziemi myślenickiej.

Organizatorem imprezy była Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju.

źródło: Stowarzyszenie Sportownia

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.