Sport

SUMO: Jan Mastela zdobył złoty medal i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy

6-7 września w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Puchar Polski Kadetów w Sumo z udziałem Jana Masteli reprezentanta KS Dalin Myślenice.

 Puchar Polski Kadetów był ostatnim turniejem, na którym zawodnicy zdobywali punkty rankingowe do wyjazdu na Mistrzostwa  Europy  na Węgrzech. Do punktacji  liczą się tylko pozycje medalowe, więc  poziom był wysoki i rywalizacja bardzo zacięta. Ze względu na ograniczone środki finansowe, oraz brak szansy na awans pozostałych naszych zawodników  Klub Sportowy Dalin reprezentował tylko  Jan Mastela,  który walczył w kat. do 85 kg  i w kategorii open.  Janek  spisał się bardzo  dobrze zdobywając  złoty medal w swojej kategorii wagowej  i tym samym zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy. W trakcie turnieju wygrał sześć walk w finale pokonując Sławomira Ochała z Lubziny. W kategorii open nie poradził sobie ze znacznie cięższymi przeciwnikami i zajął siódme miejsce. Janek był jednym z czterech reprezentantów Małopolski, którzy walczyli o awans.  Na Węgry pojadą również Jan Grabowski  i Dariusz Korczyński z Krakowa, którzy także zajęli  pierwsze miejsca w Pucharze Polski.

 W połowie nadchodzącego tygodnia Zarząd Polskiego Związku Sumo zatwierdzi skład reprezentacji. Dużą szansę na awans ma również Krzysztof Szpakiewicz, który rywalizuje  z Mateuszem Pieszakiem mającym  identyczną liczbę punktów rankingowych w grupie juniorów. Trener Kadry Narodowej – Marek Konieczny w kategorii do 60 kg wytypował  naszego zawodnika, ponieważ w ubiegłym roku wywalczył tytuł Mistrza Europy Kadetów

źródło: Ryszard Szpakiewicz

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.