Miasto

Trzemeśnia ma nowe boisko

Dziś przed południem oficjalnie otwarto nowe wielofunkcyjne boisko w ścisłym centrum Trzemeśni.

W godzinach przedpołudniowych przy obecności burmistrza Jarosława Szlachetki i współpracowników oficjalnie otwarto nowe boisko rekreacyjne wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Powstanie obiektu sportowego było inicjatywą druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemeśni. Boisko mieści się obok Szkoły Podstawowej, kościoła, placu zabaw i remizy OSP.

To kolejny obiekt sportowy, który będzie służył nie tylko uczniom Szkoły Podstawowej w Trzemeśni, ale także całej społeczności w celu rozwoju lokalnych talentów sportowych. Dziękuję strażakom z OSP Trzemeśnia za zaangażowanie w powstanie tego obiektu i starania o pozyskanie środków na tę inwestycję. Obiekt jest wyposażony w potrzebną infrastrukturę do uprawiania różnych dyscyplin, oświetlenie i sztuczną nawierzchnię, która pozwoli na korzystanie z boiska niezależnie od warunków pogodowych – powiedział Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemeśni pod kierownictwem prezesa Jerzego Maliny oraz skarbnika Mariana Górki podjęli się ciekawej inicjatywy pozyskania środków zewnętrznych w celu budowy ogólnodostępnego boiska rekreacyjnego ze sztuczną nawierzchnią. W budowę zaangażowała się Gmina Myślenice, która udzieliła pożyczki Ochotniczej Straży Pożarnej, a ponadto planowane jest dofinansowanie ze środków PROW na lata 2014-2020 w wysokości 282 500 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 509 911,96, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych HALIX sp. z o.o.

źródło: myslenice.pl

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.