Sport

Zgrupowanie szkoleniowe kadry wojewódzkiej w zapasach

Myśleniccy Zapaśnicy powołani do kadry wojewódzkiej odbyli zgrupowanie szkoleniowe od 14 do 28 sierpnia w Janowie Lubelskim.

 W 2019 roku zapaśnicy otrzymali z Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej przydział środków na dofinansowanie szkolenia  18 zawodników w obu stylach w ramach kadry wojewódzkiej jumiorów, kadetów i młodzików. Z Klubu Sportowego „Dalin” powołania do kadry w stylu klasycznym otrzymali: kadeci –  Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek, oraz młodzicy  – Wojciech Łętocha, Kacper Bijan i Filip Pacelt. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego, oraz dopłatom rodziców na dwutygodniowy obóz do Janowa Lubelskiego wyjechała czwórka  naszych zawodników.

Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Wojciech Łętocha. Opiekunami  młodzieży  w stylu klasycznym byli trenerzy: Ryszard Szpakiewicz – koordynator, oraz Piotr Budzyn i Piotr Kudas z KS Bieżanowianka, którzy zabrali dodatkowo ośmiu swoich zawodników. Uczestnicy zgrupowania zostali zakwaterowani w domkach kampingowych w ośrodku „Na Wyspie”, a baza treningowa znajdowała się na terenie pięknego Parku Rekreacyjnego „Zoom Natury”. Program zgrupowania był bardzo urozmaicony. Obok treningów na macie obejmował pływanie na kajakach,  gry i zabawy na boisku, marszobiegi, siłownię plenerową, wyjazdy na basen, wycieczki do miasta, oraz zajęcia na plaży i kąpiele w zalewie. W wolnych chwilach uczestnicy obozu chętnie brali udział w zajęciach KO organizowanych przez instruktorów Balance Sport z Krakowa, którzy w tym okresie także przebywali na zgrupowaniu z grupą młodzieży. Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz mieli również możliwość uczestnictwa w dodatkowych treningach gimnastycznych pod okiem trenera Balance Sport Grzegorza Błasiaka.

Program zgrupowania, opracowany pod kątem najważniejszych zawodów, które odbędą się we wrześniu, został zrealizowany  w całości. Zawodnicy są dobrze przygotowani do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach, oraz do  Pucharu Polski Kadetów  w sumo, który jest ostatnią eliminacją do Mistrzostw Europy.

źródło: KS Dalin Ryszard Szpakiewicz

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.