Sport

Otwarte Mistrzostwa Polski IKO

W minioną sobotę 26 października 2019r. W Ostródzie odbył się pierwszy w historii turniej IKO POLISH OPEN, w którym udział wzięło ponad 460 zawodników z Polski, Niemiec, Ukrainy, Białorusi, Rosji, a nawet Japonii. 

Gościem honorowym był  Dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO Kyokushinkaikan Shihan Katsuhito Gorai 7 Dan z Japonii.
 
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. W rywalizacji z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe brały udział dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy, seniorzy oraz weterani.
 
Myślenicką Akademię Karate Byakko reprezentowało 4 zawodników: Sensei Marcin Sturgulewski, który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii kata Seniorów, Aleksander Nowak również zajął 1 miejsce, deklasując swoich przeciwników w kategorii 14-15 lat, -60kg. Miłosz Pilch w konkurencji kata uplasował się tuż za podium, a w kumite 8-9 lat, -25kg zdobył brązowy medal, podobnie jak  Daria Bzdek w kategorii kumite 8-9 lat, -30kg. Wszyscy zawodnicy wrócili z medalami z najważniejszego turnieju w tym roku.
 

Jestem dumny z moich podopiecznych, pomimo krótkiego stażu treningowego, z powodzeniem rywalizują z najlepszymi zawodnikami. Przed nami do końca roku jeszcze 3 zaplanowane starty, w których weźmie udział większa liczba zawodników z Myślenic. Najważniejsze nie są jednak wyniki sportowe, a przełamanie swoich lęków i stresu związanego z rywalizacja sportową.  Przyda się im to również do przechodzenia prób życia codziennego – powiedział Marcin Sturgulewski.

źródło: Marcin Sturgulewski

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.