Sport

Pracowity weekend zapaśników KS Dalin

W ostatni weekend 25-26.10 zawodnicy sekcji zapaśniczej KS Dalin uczestniczyli w dwóch ważnych turniejach – dwudniowym  Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajorka w Krakowie oraz w Katowicach w Memoriale Jana Czai.

W pierwszym –dwudniowym  Międzynarodowym Memoriale Władysława Bajorka w Krakowie występowali Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz, którzy wyjechali pod opieką  trenera Roberta Proszkowca. Zawody zostały zorganizowane z wielką pompą przez działaczy krakowskiej” Bieżanowianki”  i z roku na rok przyciągają coraz więcej wybitnych zawodników z Polski  i z zagranicy.  W tym roku do Krakowa przyjechało 263 zawodników z 35 klubów, w tym silne reprezentacje Białorusi, Norwegii i Ukrainy.

Kolejny medal do swojej kolekcji  tym razem brązowy zdobył Krzysztof Szpakiewicz walczący w kat. wagowej do 55 kg. Rozpoczął bardzo dobrze. W pierwszej walce pokonał późniejszego złotego medalistę Białorusina  Ilię Ilukovicha przez położenie na łopatki. Niestety w kolejnej walce pokonał go zawodnik z Ukrainy Dmytro Prachuza, który w trzeciej turze zaliczył porażkę właśnie z Ilukovichem.  W tej sytuacji o awansie do grupy finałowej przesądziły tzw. „małe punkty”, których najwięcej zgromadził Białorusin. Krzyśkowi pozostała walka o brązowy medal, w której pokonał  przez położenie na łopatki  kolejnego zawodnika z Ukrainy  Nikitę Smirnova.  

Mniej szczęścia miał Janek  Mastela, który zajął siódme miejsce w swojej kat. wagowej do 80 kg . Również   on w pierwszej walce natrafił na późniejszego złotego medalistę – Białorusina Aliakseia Piakhotę z którym przegrał przez położenie na łopatki. W kolejnej walce został pokonany na punkty  przez zawodnika z Bełchatowa Klaudiusza Matyję.

 W tym roku zawody zdominowali zawodnicy z Białorusi  i Ukrainy, którzy drużynowo zajęli pierwsze   i drugie miejsce. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze, choć oboje liczyli na więcej, ponieważ      w ubiegłych latach, na „Bajorku” już stali na najwyższym stopniu podium.

W sobotę 26 bm. czwórka mniej doświadczonych zawodników  pod opieką trenera Ryszarda Szpakiewicza  uczestniczyła w Katowicach w Memoriale Jana Czai. Turniej ten, w poprzednich latach organizowany również w obsadzie międzynarodowej,  także cieszy się dużym zainteresowaniem ekip z całej Polski. Tym razem z powodu  nałożenia się kilku imprez  w tym samym czasie, w zawodach wystąpiło ok. stu zawodników ze Śląska i z centralnej Polski. KS Dalin reprezentowali: w grupie dzieci –  Kacper Bijan i Filip Pacelt, a w grupie kadetów –  Mikołaj Łętocha             i Wojciech łętocha. Nasi zawodnicy stoczyli po kilka walk zajmując miejsca: Mikołaj Łętocha – drugie w kat. wagowej do 55 kg, Filip Pacelt trzecie w Puli L, Wojciech Łętocha czwarte w kat. wagowej do 51 kg, a Kacper Bijan piąte w Puli C. Zarówno Kacper i Wojtek również mieli szansę na brązowe medale, ponieważ po pierwszej rundzie prowadzili na punkty ze swoimi przeciwnikami, lecz niestety w końcówce przegrali swoje walki. W przypadku Kacpra zabrakło mu doświadczenia, natomiast  Wojtek był najmłodszym zawodnikiem w swojej kategorii wagowej i zawody potraktował treningowo przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików.

źródło: Ryszard Szpakiewicz

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!