Miasto

Stacja Opieki Caritas oficjalnie otwarta

Budowa nowej Stacji Opieki Caritas w Myślenicach przy ul. Średniawskiego dobiegła końca. Wczoraj przy obecności abp Marka Jędraszewskiego obiekt został oficjalnie otwarty i poświęcony.

Wczoraj popołudniu uroczyście otwarto nowy obiekt w Myślenicach – Stację Opieki Caritas. Wśród gości obecni byli m.in.: abp Marek Jędraszewski, burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka, wiceburmistrz Mateusz Suder, starosta Józef Tomal.

Na parterze nowej stacji mieścić się będą: usługi pielęgniarskie i rehabilitacyjne wraz z wypożyczalnią sprzętu rehabilitacyjnego.  Poddasze będzie zagospodarowane na prowadzone przez Powiat Myślenicki Warsztaty Terapii Zajęciowej, które już niedługo zostaną przeniesione z lokalu przy ul. Kazimierza Wielkiego. Z kolei Dzienny Dom Seniora, na którego działalność Gmina uzyskała środki z rządowego programu „Senior plus” w wysokości 300 tys. zł będzie w przyziemiu. Dzienny Dom Seniora będzie prowadzony i finansowany przez gminę.

Budowa Stacji Opieki Caritas rozpoczęła się w 2017 r., na działce, którą gmina Myślenice sprzedała Caritas Archidiecezji Krakowskiej z 99 % bonifikatą. Inwestycja pochłonęła ponad 9 mln zł.

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.