Miasto

Drewniany dom i samochód dostawczy w ogniu

Tuż przed długim weekendem, 31 października niemal w tym samym czasie rozpętał się pożar drewnianego domu w Zasani oraz samochodu dostawczego w Jaworniku na S7.

Zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Zasani wpłynęło do SKKP PSP w dniu 31 października o godzinie 14.51. Dyżurny operacyjny zadysponował jednostki straży pożarnych z JRG Myślenice, OSP Zasań, OSP Trzemeśnia, OSP Poręba, OSP Droginia, OSP Myślenice – Dolne Przedmieście. Pierwsze zastępy przybyłe na miejsce stwierdziły pożar całkowity dachu oraz jednego z pomieszczeń na parterze. Budynek był niezamieszkały i niepodłączony do instalacji elektrycznej. Podano trzy gaśnicze prądy wody, pocięto i wyniesiono spalone drewniane elementy więźby dachowej, przewietrzono i sprawdzono pozostałe pomieszczenia budynku (nie stwierdzono osób wewnątrz obiektu). Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz wykorzystywali posiadaną kamerę termowizyjną do lokalizowania źródeł ognia. Budynek znajdował się w trudno dostępnym terenie – brak dróg dojazdowych. Podczas prowadzonych działań nie ustalono przyczyny powstania pożaru.

Jeszcze trwała akcja gaśnicza w Zasani, gdy wpłynęło kolejne zgłoszenie pożaru. Tym razem był to samochód dostawczy w Jaworniku na drodze krajowej nr 7. Dyżurny operacyjny zadysponował dwa zastępy gaśnicze OSP Jawornik, OSP Myślenice – Śródmieście oraz Dowódcę JRG samochodem SLRR. Po przybyciu potwierdzono pożar samochodu, który ugaszono prądem wody oraz prądem piany ciężkiej. Następnie schłodzono komorę silnika i usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Uszkodzony pojazd zabrała pomoc drogowa. Pomimo, iż kierowca po zauważeniu pożaru zjechał z głównej drogi na lokalną i tam prowadzono akcję gaśniczą, tworzyły się „korki” na DK nr 7 spowodowane dużym natężeniem ruchu (wyjazdy na Wszystkich Świętych).

źródło: mł. bryg. Roman Ajchler

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!