Miasto

Inwestycje: Przejedziemy od basenu pod kościół pw. Św. Brata Alberta

Lada dzień rozpocznie się remont ulicy Solidarności w Myślenicach – budowa łącznika, dzięki któremu będziemy mogli przejechać od basenu aż pod kościół pw. Św. Brata Alberta. Na tę inwestycję Gmina Myślenice otrzymała rekordowe dofinansowanie z rządowych środków Ministerstwa Infrastruktury w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

12 listopada przekazaliśmy wykonawcy teren budowy pod wykonanie łącznika ulicy Solidarności, który poprawi bezpieczeństwo oraz dostępność komunikacyjną zabudowy na osiedlu 1000-lecia w Myślenicach. Ta inwestycja nie byłaby możliwa bez dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, a za decyzje o przyznaniu tych środków właśnie Gminie Myślenice dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi – mówił podczas briefingu prasowego na placu budowy burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka.

Nowa droga na ulicy Solidarności ma połączyć istniejący odcinek oraz ulicę Podpułkownika Dunina Brzezińskiego. Droga będzie przebiegać między parkingiem przy Kościele a skrzyżowaniem w kierunku Centrum Wodnego Aquarius.

To prawie półkilometrowy łącznik, wzdłuż którego powstanie chodnik z ciągiem ścieżki rowerowej, zatokami postojowymi, przebudową sieci uzbrojenia terenu, odwodnieniem oraz radarem z tablicą zmiennej treści informującej o prędkości ruchu pojazdu. Wykonawca w ramach zakresu prac ma także zamontować oświetlenie na tym odcinku drogi, czy też rozebrać kolidujący budynek gospodarczy – wyjaśnia Wojciech Spyrka, architekt Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

OMEGA Zakład Sieci Wodno-Kanalizacyjnych Szczepan Irzyk z Wiśniowej. Kompleksowa budowa nowego odcinka drogi wyniesie 3 195 000 złotych, z czego 80% stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałą część pokryją środki z miejskiego budżetu. Zgodnie z umową droga ma zostać wykonana do 31 sierpnia 2020 roku.

Gmina Myślenice otrzymała maksymalne w skali kraju dofinansowanie do złożonych wniosków na budowę nowego odcinka ulicy Solidarności, a także remont blisko kilometrowego odcinka drogi tzw. „Starodroża” w Głogoczowie. Łącznie na te dwie inwestycje pozyskano środki w wysokości około 5,5 miliona złotych.

źródło: myslenice.pl

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.