Sport

Pobiegli dla Niepodległej

Ponad setka biegaczy wystartowała o godz. 11:11 w Narodowym Biegu Stulecia.

W ramach Święta Niepodległości zorganizowano dziś w Myślenicach Narodowy Bieg Stulecia o dystansie 10 km. Biegacze wyruszyli spod Hali Sportowej na Zarabiu przez Muzeum Niepodległości, myślenicki rynek, park linowy na Zarabiu, aż do mety pod halą.

Była to dopiero druga edycja biegu w Myślenicach, którego pomysłodawcą jest Krzysztof Fikas. W tym roku zgłosiło się 122 uczestników.

Rozgrzewkę przed biegiem w rytmach zumby poprowadziła trenerka z 4fit-u Marta Kasprzyk.  Wszyscy uczestnicy pokonali dystans. Na dwie ostatnie biegaczki czekało kolorowe konfetti oraz gorące brawa.

Wśród kobiet na najwyższym podium stanęła Urszula Łętocha z Buliny, która zakończyła bieg z czasem 40:36 min., drugie miejsce zajęła Jola Spórna, a trzecie Anna Nawara. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mariusz Bratek z Pcimia z czasem 39:15 min., drugie miejsce zajął Łukasz Zajda a trzecie Marcin Sałach. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz drobne upominki od organizatorów, które osobiście wręczał Burmistrz Jarosław Szlachetka.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Dla wszystkich po biegu był przygotowany poczęstunek.

Burmistrz wręczył również specjalne wyróżnienia dla pomysłodawcy Krzysztofa Fikasa oraz konferansjera Piotra Gablankowskiego.