Miasto

Święto Niepodległości: Uroczystości przy Kopcu Piłsudskiego w Osieczanach

Dziś o godz. 10.00 przy Kopcu im. Józefa Piłsudskiego w Osieczanach odbyły się uroczystości związane z 101 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystościach przy kopcu wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej na czele z Burmistrzem Jarosławem Szlachetką. Pojawił się również Starosta Józef Tomal. Obecni byli także radni miejscy oraz powiatowi, sołtys Osieczan Marcin Dudzik, przedstawiciele Stowarzyszenia „Nasze Osieczany”, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Osieczanach oraz mieszkańcy Osieczan.  Zgromadzone delegacje złożyły wieńce oraz zapalili znicze pod pomnikiem na kopcu, by uczcić pamięć poległych w imię Ojczyzny.

W trakcie uroczystości wystąpił Burmistrz Jarosław Szlachetka oraz Stanisław Gubała – wieloletni opiekun tego miejsca.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej zaintonowały hymn narodowy a Emeryci z Uniwersytetu Trzeciego Wieku odśpiewali kilka pieśni patriotycznych z tamtego okresu.

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.