Sport

Zapasy: Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela ze srebrem

W miniony weekend w Katowicach odbył sie XXVI Międzynarodowy Turniej Barbórkowy w zapasach styl klasyczny.

Do udziału w XXVI Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym, który odbywał się w dniach 22-23 listopada zgłosiło się 109 zawodników z Czech, Mołdawii , Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. KS Dalin reprezentowali: Wojciech Łętocha w kat. wagowej do 52 kg, Mikołaj Łętocha i Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg, oraz Jan Mastela w kat. wagowej do 92 kg. Nasi zawodnicy Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela odnieśli kolejny sukces zdobywając dwa srebrne medale. W eliminacjach oboje wygrali po dwie walki, a w finale Krzysiek przegrał z Ukraińcem Oleksandrem Yanchukiem , a Janek z Gevorgiem Manukianem z Katowic. Mikołaj Łetocha został sklasyfikowany na piątym miejscu. W pierwszej walce przegrał z późniejszym złotym medalistą Oleksandrem Yanchukiem, a w walce o brązowy medal pokonał go Rafał Bzdyra z Rudy Śląskiej. Pecha miał Wojtek Łętocha, który w obu stoczonych walkach natrafił na bardzo trudnych przeciwników. Pierwszą walkę przegrał z reprezentantem Mołdawii Vasile Ulmanu, a w drugiej, bardzo zaciętej zaledwie dwoma punktami pokonał go Piotr Gruszka z Mysłowic.

Tegoroczny Turniej Barbórkowy miał bardzo silną obsadę. Prawie połowę uczestników stanowili zawodnicy zagraniczni, którzy zgarnęli większość medali i pucharów. Nasi zawodnicy walczyli dobrze, lecz znowu zabrakło najwyższych laurów. Na szczególne wyróżnienie zasłużył tym razem Wojtek Łętocha, który pomimo braków kondycyjnych nawiązał równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Janek Mastela nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej do 80 kg i musiał walczyć ze znacznie cięższymi przeciwnikami, a pomimo to zajął drugie miejsce.
Kolejny turniej odbędzie się już za tydzień w Rudzie Śląskiej. Będzie to Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Ryszarda Dworoka, w którym być może będzie możliwość rewanżu.

Swoje sukcesy zawodnicy i trenerzy dedykują, składając serdeczne podziękowanie sponsorom P. Marcie i Janowi Sawickim, oraz P. Jarosławowi Bochenkowi Prezesowi Zarządu firmy Seat Dynamica za nieodpłatne udostępnienie samochodu Seat Tarraco.

źródło: Ryszard Szpakiewicz 

wMyslenicach.pl
Tworzymy portal informacyjny, którego głównymi założeniami jest bycie #bliżejMiasta, #bliżejKultury, #bliżejLudzi, #bliżejSportu. Oprócz dostarczania codziennej dawki newsów, będziemy odkrywać nieznane dotąd zakamarki regionu i ich historię. Nasze miasto to ludzie, którzy inspirują swoim sposobem życia. O nich również chcemy pisać. Nie zabraknie też artykułów dotyczących życia kulturowego, które w Myślenicach jest bogato rozwinięte. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz nagłośnić jakieś wydarzenie lub problem. Chętnie o tym napiszemy!