Miasto

Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy już w ten weekend

W najbliższy weekend zapraszamy na rynek, gdzie odbędzie się Małopolski Jarmark Bożonarodzeniowy, czyli świąteczny klimat i moc atrakcji nietylko dla najmłodszych!

Prawdziwe renifery, występy na scenie, efektywne pokazy, drewniane stragany z regionalnymi potrawami świątecznymi – to wszystko znajduje się w programie Małopolskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się 21 i 22 grudnia w Myślenicach. Zapraszają Województwo Małopolskie oraz Miasto i Gmina Myślenice!
Patronat nad wydarzeniem sprawują wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, natomiast Małopolskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu w Myślenicach towarzyszy akcja świąteczna organizowana przez Województwo Małopolskie pod hasłem „Dobro jest w Małopolsce”. Na Rynku powstaną drewniane stragany z tradycyjnymi daniami od Kół Gospodyń z Gminy Myślenice, na scenie nie zabraknie występów artystycznych, a także zabaw i animacji dla dzieci z Kreatywnymi Animatorami.

Podczas trwania imprezy prowadzona będzie charytatywna zbiórka na leczenie Marysi Miąsko.

Przez dwa dni na Rynku w Myślenicach trwać będzie kiermasz potraw i produktów tradycyjnych. W sobotę 21 grudnia w godzinach od 10 do 18 na płycie Rynku staną stragany z artykułami świątecznymi, odbędą się animacje dla dzieci, a także występy Studia Piosenki Natalii Hodurek, Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice oraz efektowny Fire Show o godzinie 16:30. W niedzielę 22 grudnia na Rynku stanie Zagroda Świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami, a na scenie zaprezentują się lokalne zespoły. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę przez cały dzień będzie można również skosztować i nabyć świąteczne potrawy – mówił Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

PROGRAM

SOBOTA (21 grudnia)
10.00-18.00 Jarmark Bożonarodzeniowy
*KIERMASZ potraw i produktów tradycyjnych, STRAGANY z art. świątecznymi
10.15 – otwarcie Jarmarku
10.30 – występ Koła Gospodyń Bysina
11.00 – 14.00 – świąteczne ZABAWY I ANIMACJE dla dzieci z Kreatywnymi Animatorami
– konkursy, gry i zabawy angażujące zarówno dzieci jak i rodziców,
– rozdawanie prezentów przez Mikołaja + pozowanie do zdjęć indywidualnych,
– energetyzujące tańce animacyjne do świątecznych przebojów prowadzone ze sceny,
– mikołajowa piniata wypełniona słodkościami,
– goraca czekolada
Scenografia: tron, czerwony dywan, świąteczne tło fotograficzne, gigantyczne bombki i balonowa choinka
14.30 – Studio Piosenki Natalii Hodurek – występ dzieci i młodzieży
15.15 – Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice – Koncert Świąteczny
16.00 – występ Koła Gospodyń Krzyszkowice
16.30 FIRE SHOW
Spektakl FIRE SHOW trwa 18 minut. Opowiada historię małej dziewczynki, która wprost ze swojego podwórka znalazła się w niezwykłym świecie ognia. Jest to magiczna opowieść z niesamowitymi efektami i profesjonalnym wykonaniem. Podczas pokazu wykorzystywane są profesjonalne płonące rekwizyty: – parasolka, pochodnie, kije, poi, skakanki, wachlarze oraz efekty pirotechniki scenicznej: dymy teatralne, fontanny, wulkany sceniczne, czy iskrzący cracling.

NIEDZIELA (22 grudnia)
10.00-18.00 Jarmark Bożonarodzeniowy
*KIERMASZ potraw i produktów wigilijnych, STRAGANY z art. Świątecznymi
10.00 – 18.00 – ZAGRODA Św. MIKOŁAJA z prawdziwymi reniferami
11.00 – 13.00 – WARSZTATY i animacje dla dzieci MOKIS
11.30 – Zespół Muzyczny z Małopolskiej Szkoły Gościnności – KONCERT
12.00 – Koncert Myślenickiego kameralnego Chóru HURA
14.00 – występ Stowarzyszenia My Łęczanie
15.00 – Grupa Kolędnicza Zasań

Maria Gaczyńska
Redaktor naczelna. Absolwentka dziennikarstwa i politologii. Interesuje się polityką oraz bezpieczeństwem międzynarodowym. Lubi być na bieżąco. Zdobywała swoje doświadczenie już na studiach, a później w lokalnych mediach. Zwolenniczka zdrowego stylu życia, który traktuje jako zbilansowaną dietę i ruch na świeżym powietrzu. Eksperymentuje w kuchni gotując dla swojej rodziny. W wolnym czasie ogląda dobre filmy i podgląda modowe trendy. Uczy się życia na nowo razem z dwójką swoich synów.